Nasze biuro księgowe to miejsce, w którym można skorzystać z pomocy specjalistów w zakresie księgowości i rachunkowości. Zajmujemy się doradztwem, przygotowywaniem dokumentów oraz stałą obsługą firm. Najważniejsze usługi realizowane przez nasze biuro to:

  • prowadzenie ksiąg rachunkowych,
  • pomoc w zakładaniu działalności gospodarczej,
  • reprezentacja przed urzędami – US i ZUS,
  • pomoc w uzyskaniu środków z dotacji unijnych lub kredytu,
  • kompleksowa obsługa jednoosobowej działalności gospodarczej,
  • pełna obsługa kadrowo-płacowa firmy.

Wśród naszych usług księgowych warto wyróżnić także doradztwo. Jako specjaliści przeanalizujemy sytuację finansową danej firmy i sprawdzimy dostarczone dokumenty. Na podstawie tych informacji pomożemy podjąć odpowiednią decyzję dotyczącą kolejnych kroków podejmowanych przez przedsiębiorcę.

Dlaczego warto postawić na pomoc biura księgowego?

Nasze biuro rachunkowe w Warszawie na Pradze to miejsce, w którym pracują specjaliści w swojej branży. To osoby z odpowiednim wykształceniem i wieloletnim doświadczeniem. Współpraca z takimi specjalistami niesie za sobą wiele korzyści, w tym:

  • oszczędność czasu – profesjonalna księgowość w Warszawie na Pradze to wygodne rozwiązanie m.in. dla osób, które nie mają czasu na samodzielne sporządzanie dokumentów czy aktualizowanie wiedzy w zakresie stale zmieniającego się prawa podatkowego,
  • wyeliminowanie błędów – osoby, które samodzielnie przygotowują dokumenty, często popełniają błędy. Specjalista w zakresie księgowości wie, jak prawidłowo wypełnić wnioski, pisma czy księgi rachunkowe, dzięki czemu pozwala na wyeliminowanie konsekwencji związanych z popełnionymi błędami,
  • profesjonalne doradztwo – doradztwo specjalisty w zakresie księgowości pozwala na podjęcie lepszych decyzji, które mogą wpłynąć na sytuację przedsiębiorstwa,
  • oszczędność pieniędzy – rozwiązania wskazane przez księgowego pomagają zoptymalizować koszty ponoszone przez firmę.

Nasze biuro księgowe uczestniczy m.in. w kontrolach przeprowadzanych przez US i ZUS. Pomagamy przygotować wszystkie potrzebne dokumenty i pośredniczymy w kontaktach z tymi urzędami. Dzięki temu możemy odciążyć przedsiębiorcę z wielu obowiązków, jednocześnie minimalizując stres związany z kontrolą.

Kompleksowa obsługa kadrowo-płacowa i księgi rachunkowe

Jedną z naszych najważniejszych usług jest kompleksowa obsługa kadrowo-płacowa. Zajmujemy się przygotowywaniem list płac, rachunków do umów cywilnoprawnych, ewidencji urlopów, zwolnień, świadczeń socjalnych i ubezpieczenia społecznego oraz zdrowotnego czy dokumentacji obrachunkowej do list płac. Sporządzamy też umowy o pracę, dzieło i zlecenie. Przygotowujemy deklaracje PFRON, świadczenia o wynagrodzeniu i zatrudnieniu, zeznania roczne PIT itd.

Prowadzimy też księgi rachunkowe, rozliczamy podatek VAT i ustalamy wysokość miesięcznych zaliczek na podatek dochodowy. Sporządzamy sprawozdania do GUS oraz deklaracje podatkowe, które następnie przekazujemy do odpowiedniego urzędu.

Współpracujemy m.in. z osobami, które szukają profesjonalnego księgowego na Pradze Południe i w innych dzielnicach stolicy. Wiele usług świadczymy online – wystarczy przesłać nam potrzebne dokumenty. Dzięki temu nie ma konieczności odwiedzania naszej siedziby na Saskiej Kępie.

Zapraszamy do kontaktu!